Ik ben Rens Raemakers, 26 jaar jong en afkomstig uit het Limburgse Leudal. Van jongs af aan ben ik al een ‘politiek dier’: altijd en overal met politiek bezig.

Rens

Jeugd


Basisschool


18 jaar


Nu


Tweede kamer lid voor D66

Sinds de verkiezingen van maart 2017 ben ik werkzaam als Tweede Kamer lid voor D66.

Mijn portefeuille: Jeugdzorg, Jeugdcriminaliteit, Kinderopvang, Armoede & schulden, Participatiewet, Arbeidsomstandigheden, Inspectie.


Maart 2014 – Maart 2017
Fractievoorzitter D66 Leudal

Binnen de D66-fractie in de gemeenteraad van Leudal fungeer ik sinds maart 2014 als fractievoorzitter. Ik heb twee jaar zitting gehad in de raadscommissie Sociaal en momenteel zit ik in de raadscommissie Fysiek; tevens maak ik deel uit van het presidium en de werkgroep P&C-cyclus.

Juni 2016 – December 2016
Juridisch medewerker bij Gemeente Brunssum

Sinds juni 2016 ben ik via Maandag Maastricht tijdelijk ingehuurd als parttime juridisch medewerker vergunningen bij de Gemeente Brunssum. De werkzaamheden omvatten (vooral) het juridisch toetsen van ingekomen omgevingsvergunningen aan het bestemmingsplan en bijbehorende klantcontacten.

Politieke functies

Mei 2015 – heden
Bestuurslid D66 Limburg

Sinds mei 2015 ben ik als bestuurslid verantwoordelijk voor de portefeuille permanente campagne. Sinds januari 2016 beheer ik ook het secretariaat (eerst als ad interim; vanaf maart vast). Binnen het Regiobestuur ben ik contactpersoon voor de afdelingen ‘Land van Weert’ en ‘Noordelijk Limburg’.

September 2013 – Maart 2014
Lijsttrekker D66 Leudal

Bij de verkiezingen van maart 2014 deed D66 voor het eerst mee in de plattelandsgemeente Leudal. In de gemeente behaalde D66 8,9% van de stemmen; in mijn woonplaats Neer zelfs 28,0 %. De uitslag was goed voor ruim 2 zetels op een totaal van 25 (17 voor lokale partijen, 5 voor CDA, 1 voor VVD).

Opleidingen

September 2014 – Augustus 2015
Master Nederlands Recht

Accent Staats-en Bestuursrecht; cum laude behaald. In mijn master staats-en bestuursrecht heb ik mij nader gespecialiseerd in het omgevingsrecht, Europees recht en het grensvlak tussen bestuursrecht en privaatrecht. De masterthesis schreef ik over het recht op publieke informatie en over mogelijke vervanging van de Wet openbaarheid van bestuur.

September 2011 – Augustus 2014
Bachelor Bestuurskunde

Bachelor Bestuurskunde aan Tilburg University. Extra vakken Rechtsgeleerdheid; cum laude behaald. Tijdens mijn opleiding Bestuurskunde, heb ik ook diverse extra vakken Rechtsgeleerdheid gevolgd, zowel in privaatrecht, als in straf(proces)recht en staatsrecht. Daarnaast ben ik in het kader van bestuursfuncties actief geweest bij Debatclub T.D.V. Cicero en voor juridisch faculteitsblad SecJure.

Maatschappelijke activiteiten / hobby’s

  • Leider/grensrechter RKSVN 2 (voetbal)
  • Leider/trainer RKSVN jongens onder 17-2 (voetbal)
  • Lid vriendengroep/carnavalsclub ‘VC Eine Pot Naat’
  • Hardlopen, fietsen, lezen, schrijven, muziek, cultuur, uitgaan, reizen